De Clubleden Blogreeks – Wabo

Door: Tim Mingers

In deze blogreeks gaan we onze clubleden en hun E30(s) voorstellen.

In deze blog maken we kennis met Wabo, lid nummer 15. Velen zullen Wabo kennen van het E30 Register op het forum of als vast crewlid van de E30 Summer Meet.

De E30 van Wabo:

  • E30 (AK01)
  • Type: M3 .
  • Motor: S14 2.3L.
  • Prod date: 15-11-1986. Eerste toelating: 12-1-1987.
  • Kleur: Lachsilber Met. (203).
  • Fabrieks-opties: 410 / 428 / 500 / 650 / 681 / 800 / 979.
  • BBS Kruisspaak Styling 5 (7.5J. x 16 Inch) et27
  • BBS RS 001 Hoogglansverdicht (8J. x 16 Inch) et11

Wanneer heb je je E30 gekocht?
Mijn E30 heb ik sinds 14 mei 2011.

Waarom een E30?
Waarom niet! Gewoon een heerlijke , betrouwbare en geweldige auto voor die tijd en nu hedendaags een pracht klassieker die zeker gezien en gekoesterd wordt door talloze liefhebbers die de waarde weten te schatten van deze “Cult” auto.
Heb zelf in het verleden reeds een 2deurs 318i , Cabrio 325i , Touring 318i en Touring 316i gehad ,en stuk voor stuks geweldige auto’s om in te rijden , maar mijn jongensdroom bleef de M3 , en die is er uiteindelijk gekomen , ben erg trots en zuinig op m’n M en hoop er nog vele kilometers mee te mogen rijden in de toekomst.

Wat vind je het mooist aan jouw E30?
Zou zeggen zie de foto’s, zeggen eigenlijk meer dan woorden , maar als ik dan toch iets moet vertellen dan staat bij mij op de eerste plaats de contouren van de wielkasten , C-stijl en kofferklep bovenaan , dit zijn toch net die ingrediënten die de E30 M3 zo uniek maken.
Verder vindt ik het interieur zeer praktisch (bijv. dashboard net iets gedraaid naar de bestuurder toe) en dan maar te zwijgen over alle originele opties die je voor een E30 in de jaren 80 kon bestellen om je auto helemaal naar je smaak te maken ,geloof niet dat er destijds een middenklasser was waarbij je zoveel mogelijkheden had als bij de 3 serie van BMW.
Nadat ik m’n E30 gekocht had , heb ik er zelf zeer veel [originele] opties op gekocht / gemonteerd; o.a. Zwarte lederen bekleding , Lederen Handremgreep , C.V. , Hoedeplank met Zonnerollo en Soundsystem Speakers , Radio Cassette ,Cassette houder midden console [lekker retro] , M-Voetsteun , Brandblusser [incl. houder voor onder de stoel] , Telefoon console , Hogetoon-Tweeterkapjes in de hoek van de deuren , Cecotto voorspoiler , Cruise-Controll , Velours mattenset en 370mm M-Tech II sportstuur.

Heb je nog plannen met je E30?
Momenteel is m’n E30 uitgevoerd met een RVS Eisenmann einddemper en wil nog graag de gehele uitlaatlijn van RVS laten vervaardigen ,zodat het sportieve geluid beter tot z’n recht komt. Verder eigenlijk geen wensen meer, ben een gelukkig iemand die vereerd is dat ik een BMW E30 mag en kan rijden.